Poems for children / Wiersze dla dzieci
  • Poems for children / Wiersze dla dzieci

Poems for children / Wiersze dla dzieci

0,00 GBP
Brutto

Twarda oprawa, 80 stron

Ilość
Dostępny

Drogi Czytelniku
Czytelniku Młodszy i Starszy,
oddajemy w Twoje ręce rzecz niezwykłą – dwujęzyczne wydanie wierszy Juliana Tuwima. Witaj w świecie Cudów i Dziwów. Świecie, który niemalże każdy polski czytelnik zna ze swojego dzieciństwa – krainie pełnej słów wybitnego poety. Słów, które rezonując w nas, oddziałują na naszą dorosłość.
Dzielimy się tym cudem z resztą świata, aby i inni stanęli w obliczu tej pięknej poezji, cząstki dziedzictwa polskiej literatury. Nasz zbiór wierszy przełożył na język angielski Marek Kazmierski, aby i czytelnik spoza Polski, nieobcujący wcześniej z subtelnością tych wersów, mógł się otulić ich niezwykłością. Tłumaczenie to w pełni oddaje rytm, kontekst i unikalność tych wierszy.
Słowo w naszym zbiorze o jakże prostym tytule „Wiersze dla dzieci” opatrzone jest ilustracjami – opublikowanymi po raz pierwszy w 1949 roku – autorstwa uwielbianej przez Juliana Tuwima wspaniałej artystki Ha-Gi. A wszystko przemyślnie i starannie zaprojektowane, złączone razem przez jej córkę – Zuzannę Lipińską. Projekt ten wsparty jest przez solidne i kunsztowne rzemiosło poligraficzne. Genialna treść ubrana w szlachetną formę.

Wydawnictwo Blue Bird

PSS00244

Opis

Autor
Julian Tuwim